On je, na konferenciji povodom predstavljanja rezultata projekta "Jačanje ljudskih prava i ekonomsko osnaživanje samohranih majki u Srbiji", rekao da se nepovoljan položaj samohranih roditelja odražava i na decu, što utrostručuje broj onih koji imaju potrebu za nekim vidom sistemske pomoći.

On je kao još jedan problem naveo što kod još uvek ne postoji jedinstvena pravna definicija samohranog roditelja, kao ni prihvaćeni kriterijumi na osnovu kojih bi neko mogao da stekne taj status.

Pogledajte i Problemi samohranih roditelja (VIDEO)

Božović je upozorio da su najugroženije samohrane majke i njihova deca iz ruralnih područja, mlade samohrane majke i samohrane majke dece sa invaliditetom.

"Zato je ovaj projekat dobar, jer je omogućio jednom broju samohranih majki grantove kako bi realizovale ideje, kako bi se poboljšao kvalitet njihovog života i podstaklo aktivno učešće u društvu", rekao je Božović.

On je ukazao da je Izveštaj o prihodima i uslovima života EU za 2012. godinu pokazao da 36,2 odsto domaćinstava živi u riziku od siromaštva, a da je od ukupnog broja samohranih roditelja, oko 80 odsto žena.

On je zahvalio Fondaciji Ana i Vlade Divac, koja je pokrenula projekat, kao i Delegaciji EU u Srbiji, koja je prepoznala značaj i podržala projekat, jer je, kako je ocenio, neophodno da svi zajedno rade na pronalaženju adekvatnog rešenja za probleme samohranih roditelja.

Predstavnik Delegacije EU u Srbiji Nikolas Bizel naveo je da je EU obezbedila grantove u visini od 1.000 evra, kao pomoć jednom broju samohranih majki, naglasivši da je time pružena pomoć jednoj od najugroženijih grupa, samohranim roditeljima.

Izvor: Tanjug

*Najnovije vesti, rezultate medicinskih istraživanja i savete stručnjaka na temu roditeljstva, zdravlja i lepote možete pratiti na našoj Fejsbuk stranici -YuMama.