Izor odeće za bebu i za dece može biti veoma zabana aktivnost: kupili ste gomilu slatkih bodija i zeka sa smešnim natpisima - i menjate ih nekoliko puta dnevno. Ali deca, kao što znate, rastu veoma brzo, i uskoro više ne znate šta da radite sa ovom odećom. Takođe, deca su sklona da uprljaju ili u ište tek kupljenje komade garderobe. Evo nekoliko trikova koji će pomoći:

1. Produžite vek zekama (ovo su jednodelne pidžame sa čarapama)
Ako je beba prerasla zeke, možete jednostavno da odsečete donje deo za noge i tako ćete produžiti vek stvari, bar za nekoliko meseci. Još više vredi to učiniti u toploj sezoni - bosa stopala će pomoći bebi da lakše prođe kroz vrućinu.

2. Produžite vek bodija
Ako bodi postane premali za dete, možete odrezati donji deo i pretvoriti ga u majicu.

3. Zaštitite dete od padova
Dete hoda i svake sekunde postoji rizik da se oklizne na pod i padne. Četkicom i gustom bojom obojite pruge na njegovim čarapama, hulahopkama kako bi se manje klizalo.

4. Skidanje fleka od boja

Voćni sokovi i druge mrlje od boje mogu se teško ukloniti. Ako uhvatite mrlju dok se to dogodi, brzo je pustite pod hladnom vodom da biste uklonili što više mrlje. Zatim napravite mešavinu paste od tri kašike natrijum karbonata i jedne kašike vode i nanesite je na mrlju. Ostavite ovu pastu da se osuši i izvuče još mrlje. Isperite mlakom vodom i bacite na pranje koristeći najtopliju moguću vodu koja je bezbedna za odeću.

5. Perite određene komade odeće u hladnoj vodi
Vruća voda je oštrija za tkanine i brzo se troše. Da biste održali boje i vlakna odeće vaše dece u vrhunskom stanju, perite ih u hladnoj vodi na delikatnom ciklusu koristeći tečni deterdžent za veš (deterdženti u prahu mogu ostaviti ostatke). Ovo se ne odnosi na veš i na odeću kojoj je potrebno otkuvavanje.

6. Okrenite odeću naopačke tokom pranja
Ovo će pomoći da natpisi na odeći i vezovi duže traju.

7. Koristite manje deterženta/praška za veš
Korišćenje previše deterdženta za veš može uništiti vašu odeću. Može ostaviti naslage deterdženta na vašoj odeći, što zahteva dodatno pranje da bi se ispralo. Višak deterdženta se takođe lepi za tkaninu, što može biti štetno za bebe, malu decu i sve sa osetljivom kožom. Većina deterdženata za pranje veša sadrži surfaktante koji pomažu u uklanjanju prljavštine i ostataka sa odeće. Surfaktanti takođe mogu biti iritantni za kožu. Izaberite deterdžent koji je bez mirisa, boja i hipoalergen.

8. Koristite mrežicu za pranje veša
Ako odeća vaše dece ima dugmiće, detalje koji vise, aksesoare, razmislite o tome da je stavite u mrežastu kesu za veš pre pranja. Ovo će sprečiti da se zakače za drugu odeću ili za mašinu za pranje veša. Mrežice za pranje veša obezbeđuju da se odeća vaše dece ne rasteže ili ne gubi oblik tokom bržih ciklusa centrifuge. Osim toga, možete ih koristiti da držite određene odeće odvojene radi lakšeg sortiranja kasnije. Stavite sve čarape vašeg mališana u jednu mrežicu i nećete morati da pretražujete po gomilama odeće pokušavajući da ih sve pronađete.

BONUS VIDEO:

Kako na praktičan način da lako spakujete decu za more Tik Tok/betterwithchardonnay

(Yumama/T.A.S.)