Tri sata je iza ponoći i vrlo je tiho, ako izuzmemo zvuk vrištanja bebe u susednoj sobi. Ustajete iz kreveta, menjate bebi pelenu i pripremate se za dojenje. Ali šta raditi za to vreme? Možete, recimo, da gledate svoju bebu koju toliko volite, ali ko ima snage za to u tri sata ujutru. 

Kada sam se prvi put porodila pre pet godina, Tviter je bila moja danonoćna zanimacija. Preko heštega #zombimame povezala sam se gomilom budnih roditelja koji su svake noći provodili vreme kao ja. Da bi nam bilo zanimljivije napravila sam mini anketu gde su mame delile svoje noćne hobije tokom dojenja. Evo nekoliko najčešćih kojima sam se i ja bavila:

Online kupovina

Ovaj “hobi” može biti vrlo opasan. Govorim iz sopstvenog iskustva koje me je koštalo 400 evra, a sve zbog neodoljivih dečijih stoličica koje nisam ni znala da sam kupila sve dok mi nisu pozvonile na vrata. Na priznanici je pisalo da su naručene u 2 i 50 ujutru, ali ja nemam pojma za to.

Gledanje serija

Dok sam bila u drugom stanju odgledala sam sve nove serije, a nakon porođaja sam nastavila sa novim sezonama. Moje internet prijateljice su čak po hiljaditi put gledale “Prijatelje” i “Tračaru”.

Igranje igrica kao što je Candy Crush

Sve moje internet prijateljice bile su zaluđene online igricama. Ja sam probala, ali mi se nije dopalo i nisam se “navukla” budući da svi kažu kako ove igrice stvaraju zavisnost.

Gledanje TV-a

Ovo je standardna zanimacija, s tim što sam ja bebu dojila u njenoj sobi, a tamo nije bilo TV-a.

Čitanje

Bila sam prijatno iznenađena koliko mama zapravo čita knjige tokom dojenja. To je jedan vrlo koristan hobi, za koji ćete retko imati vremena kasnije, te je super da to radite dok dojite. 

Pisanje liste obaveza

Mame nemaju baš puno obaveza, osim onih koje se tiču bebe. Međutim, ja sam na svoju listu obaveza zapisivala i najsitnije zadatke kao što su pranje zuba i pravljenje čaja, samo da bih se sutra osetila bar malo uspešno nakon obavljenog zadatka.