Veličina rama je nešto na šta prvo treba obratiti pažnju prilikom kupovine naočara. On treba da odgovara veličini glave deteta. Važno je da dobro ''leži'' na nosu, da ručke rama ne steže, da ne klizi ili spada prilikom saginjanja glave. Nisu preporučljivi veliki, teški ramovi sa kojima se dete neće osećati ugodno. Nešto su skuplji, ali i ugodniji za nošenje (jer ne stežu) ramovi sa ''fleksom'' na korenu ručke.
Oblik rama, metalni ili plastični, šareni, diskretan ili jakih boja birajte u zavisnosti od detetovog ukusa. Dozvolite mu da sam izabere jer će ga tada rado nositi.
Kvalitet rama je najčešće vezan za cenu, ali ne i za trajnost. Nepažnjom, ali i u igri, može se tek kupljeni, skupi ram iskriviti ili slomiti.
Ukoliko se radi o manjim dioptrijama ne postoji nikakvo ograničenje u izboru rama. Kod većih dioptrija preporučuju se manji ramovi, mogu i metalni, ali su plastični najbolji. Potrebno je debljinu jakog stakla kvalitetno i estetski ugraditi u okvir.
Vrlo retko postoji potreba za nekom od foto varijanata dioptrijskog stakla radi zaštite od sunca. Poželjinija je UV zaštita (nanosi se na dioptrijsko staklo).
Mr sci. dr Snežana Babić, oftalmolog
Koliko dugo posle carskog reza ne smete da zatrudnite? Ako prođe manje od ovoga veće su šanse za komplikacije
20 najlepših kratkih imena za devojčice: Roditelji ih obožavaju, imaju samo 3 ili 4 slova
Kako da se pripremite za porođaj? 7 važnih stvari koje treba da uradite na kraju trudnoće
Emilija čeka 7. sina, a dr Milošević otkriva: Jesu li neke žene predodređene da rađaju samo dečake?
Koje ukuse najviše vole bebe u stomaku? Evo i zašto trudnice treba da jedu čokoladu