Potrebno je:
300 g višanja
1 konzerva ananasa
za jednu koru (a potrebno je da napravite dve)
2 male šoljice (od 0,7 dl) šećera
2 šoljice kisele vode
1 šoljica ulja
1 kašika meda
1 kašičica praška za pecivo
2 kašike kakao praha
5 kašika mlevenih oraha
250 g brašna
za prvi fil
1,3 l soka od ananasa
250 g pudinga od vanile
10 kašika šećera
2 dl soka od ananasa iz konzerve
250 g margarina
150 g prah šećera.
za drugi fil
500 ml posne slatke pavlake
Priprema
Sve sastojke za koru izmešati kašikom i smesu izliti u podmazan i brašnom posut pleh, pa peći koru na 200 stepeni 20 min. Na isti način napraviti još jednu koru. Kad se kore ohlade preseći ih na pola da se dobiju ukupno 4 kore.
Za prvi fil staviti sok sa šećerom da provri, a puding razmutiti sa sokom iz konzerve, pa skuvati fil. Kad se ohladi sjediniti ga sa prethodno izmućenim posnim margarinom i prah šećerom. Za drugi fil izmutiti posnu slatku pavlaku. Višnje staviti u cediljku da se ocede.
Prvu koru poprskati sa sokom koje su pustile višnje, premazati prvim filom, poredjati ananas, pa premazati slatku pavlaku. Staviti drugu koru, poprskati je, zatim naneti prvi fil, poredjati sve višnje, slatka pavlaka, poprskana treća kora, prvi fil, ananas, slatka pavlaka, četvrta kora. Celu tortu premazati sa prvim filom, pa preko premazati ostatak slatke pavlake.
PROBAJTE I...
Još uvek nema komentara - sjajna prilika da pokreneš diskusiju.