BEBISITERKE BI VOLELE DA OVO ZNATE: Evo zašto se dete bolje ponaša kada odete, a 2 stvari nikada nemojte da radite

Bebisiterke i dadilje bi volele da roditelji ovo znaju, kako bi lakše radile svoj posao i odgajale njihovu decu na najbolji mogući način.

Shutterstock

Ako imate bebisiterku, nadamo se da imate lep odnos pun poverenja, da bez brige možete da ostavite svoje mališane i odete na posao, ili čak u provod. Odnos sa bebisiterkom ili dadiljom mora biti zasnovan na obostranom poštovanju - kako ličnosti, tako i postavljenih granica. Samo tako će dete dobiti najbolju bebisiterku koja sprovodi vaša pravila kada niste tu i učestvuje u odgajanju deteta baš onako kako bi trebalo.

Čuvanje dece je posao, bilo da se odvija "na sat" ili osoba koja čuva dete živi s vama u kući. Zato je važno da znate kako da popravite svoj odnos a ovi saveti dadilja će vam u tome pomoći.

Evo šta bi bebisiterke volele da roditelji znaju - dve stvari su ključne i nikada ih nemojte rdaditi.

Roditelji bi tačna očekivanja trebalo da naglase u oglasu ili razgovoru, a trebalo bi da budu precizirana i u ugovoru koji se potpisuje. Na taj način obe strane imaju čemu da se vrate ako se neke granice ili odgovornosti postanu nejasne.

1. Bebisiterka i kućna pomoćnica su dve različite osobe

...Osim ukoliko se niste dogovorili da osoba koja vam čuva dete treba "povremeno" i da usisa, opegla nešto, izdžogira pločice... Ako niste, ne tražite to od nje jer njeno glavno zaduženje mora da bude dete, a ne vaša kuća.

2. Ne očekujte da bebisiterka sprovodi pravila koja ni vi sami ne sprovodite

"Nekada roditelji od mene očekuju da nateram dete da sredi svoju sobu, a oni to nikada ne zahtevaju ili ne uspeju da 'izguraju' kod deteta. Sve će funkcionisati samo ako zajedno sprovodimo ista pravila, u suprotnom je neprijatno za sve", navodi Melani, siterka iz Njujorka.

3. Kako se dete ponaša kada vi niste tu?

"Što pre roditelji napuste kuću, to će meni biti lakše. Nekad se roditelji osećaju krivim što odlaze, pa odugovlače pozdravljanje sa detetom. Razumem ih, ali naročito maloj deci to podiže tenziju i emotivni stres. Nemojte da se osećate krivim ako odlazite na posao ili neku aktivnost koja znači da vodite računa o sebi. Dete će odreagovati kako reaguje, a moj posao je da ga utešim", rekla je Hana, siterka iz Australije.

"Ako se dete bolje ponaša sa mnom, nego sa vama, to znači da mu ja postavljam jasnije granice i sprovodim ih na bolji način. Deca znaju da kod mene neće proći ono što prolazi kod roditelja", navodi Emili, siterka iz Nebraske.

(YuMama)