Vaša beba će biti spremna da drži flašicu kako hvatanje ručicom bude jačalo. Kada mališan navrši 6 meseci, motoričke veštine počinju da se poboljšavaju, a stisak ruke, držanje stvari postaje sve jače iz dana u dan. Dajte svojoj bebi sve više i više stvari za koje treba da se drži kako bi mogla da razvije naviku da stvari drži dugo.
Kada beba može lako da drži flašicu mleka, morate da joj pružite podršku kako bi flašica mogla lako da ostane na pravom nivou. Samo pustite bebu da dodirne i oseti flašicu tokom hranjenja.
Saveti koji će pomoći vašoj bebi da drži svoju flašicu:
Sve se dešava u svoje vreme kada su u pitanju bebine prekretnice, uključujući i sposobnost deteta da drži svoju flašicu. Ovi saveti su korisni da bi se to efikasno desilo:
Ne punite flašicu do vrha
Nemojte puniti flašicu do vrha, prvo je napunite do četvrtine, a zatim do polovine kako bi vaša beba mogla lako da izdrži pritisak napunjene flašice rukama. Polako pomerite flašicu u ručicama ka ustima i ako je beba uzme u usta i čvrsto drži, nežno je poduprite odozdo rukama.
Samo strpljivo
Nikada nemojte prisiljavati bebu da drži flašicu treba da sama želi da je prihvati. Neka prepozna svoju flašicu i vezu između hranjenja i gladi. Neka bude mirno i tiho, mazite bebu uz sebe dok je hranite. Ne očekujte da vaša beba popije sve odjednom i takođe se uverite da temperatura treba da bude primerena, ni previše vruće, ni previše hladno.
Držite bebu u ispravnom položaju
Držite bebu u udobnom položaju i učinite okruženje mirnim. Uverite se da je glava vaše bebe poduprta vašom rukom i da je glava podignuta iznad nivoa stopala. Vodite računa da mleko ne curi iz usta do ušiju. Cucla treba da mu bude potpuno u ustima i mleko treba da ide u usta.
Nikada ne ostavljajte bebu bez nadzora
Čak i ako ste vi i vaša beba uvereni da ona sama drži flašicu, nikada ne ostavljajte bebu bez nadzora. Mogla bi da proguta mleko na pogrešan način, što dovelo do gušenja ili zagrcnjavanja, kašljanja. Ne ometajte bebu tokom hranjenja i pazite na nju.
Primetite mehuriće dok beba sisa mleko
Obratite pažnju na mehuriće u flašici dok se beba hrani. Ako ne vidite nikakve mehuriće, povremeno prekidajte hranjenje između usta i cucle tako što ćete lagano pomerati cuclu u stranu usta. Ponovo se mogu videti mehurići kako jure nazad u preostalo mleko.
BONUS VIDEO