Većina budućih mama, pre nego što krene u bolnicu, temeljno opere i opegla svu odeću koju je pripremila za bebu, želeći da sve bude spremno i uredno kada se vrate kući. O pranju bebinog veša smo već govorili, uključujući i odgovarajuću temperaturu za pranje, ali šta je sa peglanjem?
Prema mišljenju danskog proizvođača deterdženta, visoke temperature tokom sušenja veša deluju slično kao sterilizator za flašice, jer mogu uništiti mikroorganizme. Peglanje takođe može da pomogne u uklanjanju preostalih tragova deterdženta i ubija mikroorganizme koji su možda ostali na odeći nakon sušenja.
Jedno istraživanje, koje je proučavalo pranje uniformi bolničkog osoblja kod kuće, pokazalo je da su određeni mikroorganizmi uništeni sušenjem u mašini i peglanjem nakon pranja.
Dakle, ako koristite mašinu za sušenje veša, peglanje bebinih stvari nije obavezno, jer visoke temperature tokom sušenja ubijaju mikroorganizme. Ako pak veš sušite na vazduhu, peglanje može biti korisno da biste uklonili sve mikroorganizme koji su se zadržali na odeći tokom sušenja.
BONUS VIDEO
Jedan simptom trudnoće povezan s pametnijim bebama: Nije prijatan, ali donosi nekoliko prednosti
Žensko ime koje moderne mame obožavaju: Ima 7 slova i čak 3 različita značenja
Trudna je 17 godina, ima desetoro dece: Ljudi oduševljeni kako izgleda, ali jedno joj zameraju
Mi smo stare mame: Imaćemo 60 kad nam deca završe školu, iživele smo se i sada živimo za njih
30 najčudnijih starih srpskih imena: Potpuno su zaboravljena, a imaju predivna značenja