Stefani deli svoje iskustvo i put kroz neobjašnjivu neplodnost, visoko rizičnu trudnoću i stvaranje svoje divne četvoročlane porodice.
“Posle pet godina pokušavanja (i mnogo štapića za ovulaciju, suplemenata, knjiga, promena u ishrani i joge nego što mogu da izbrojim) i dalje smo bili neuspešni - a ja nisam postajala ništa mlađa! Rekla sam sebi da ću, ako ne budem trudna do 36. rođendana, napraviti sledeći korak.
Kada je došao taj dan, a ja još nisam bila trudna, zastala sam. Bila sam uplašena i nisam želela da priznam da postoji problem. Trebalo mi je tri meseca da zakažem konsultacije u sa dr Šonom Vilijamsom. Srećom, imam neverovatnu prijateljicu koja je bila bivša pacijentkinja koja ga je preporučila i pomogla mi da prođem kroz sva ta osećanja koja sam imala.
Vrtelo mi se u glavi posle te prve konsultacije o plodnosti ! Odmah smo započeli sa preliminarnim testiranjem i analizom krvi. Pošto nije bilo ničega što bi se moglo otkriti kao uzrok naše borbe za bebut, naša zvanična dijagnoza bila je neobjašnjiva neplodnost.
Bila sam ispunjena pomešanim emocijama – zahvalna što nema šta dalje da se leči, ali i frustrirana što nije postojao „zvanični“ razlog zašto nismo bili uspešni. Počeli smo sa inseminacijom kao našim prvim tretmanom.
Posle dve neuspešne runde inseminacije, naše osiguranje nam je na sreću omogućilo da nastavimo dalje sa VTO umesto da završimo sa trećom inseminacijom."
Započinjanje procesa vantelesne oplodnje
"Bila sam potpuno oduševljena kada su mi stigli svi lekovi za vantelesnu oplodnju. Osećala sam se kao da živim svoj život tih dve nedelje. Dan pre mog 37. rođendana, uzeli su mi jajne ćelije. Kada sam saznala koliko smo ih dobili, zaplakala sam. Nekoliko dana ranije smo prebrojali toliko folikula, ali je tokom zahvata uspešno izvučeno samo sedam jajnih ćelija.
Posle nekoliko minuta, rekala sam sebi "Potrebno je samo jedno!" i počeli smo sa čekanjem da saznamo koliko je oplođeno. Od tih početnih sedam, samo dva embriona su uspešno stigla do stadijuma blastociste.
Nastavili smo sa transferom svežeg embriona, koji nažalost nije uspeo. Bili smo shrvani. Dr Vilijams me je nazvao i rekao da oseća da bih zaista imao koristi od receptivnost endometrijuma. Bila sam spremna da probam sve što bi mi dalo bolje šanse da zatrudnim.
Rezultati naše receptivnosti endometrijuma pokazali su da mi je potrebno dvanaest sati manje progesterona. Sa našim poslednjim embrionom na, bila sam nervozna što ćemo morati da počnemo iznova, ali sam imala i malo više poverenja u proces."
Davanje druge šanse VTO-u
"Moja krvna slika za naš drugi transfer embriona bila bi u petak 13. - nisam bila sigurna da li je to loša ili dobra stvar (sujeverja i ostalo), ali sam imala dobar osećaj.
Kada mi je tog dana zazvonio telefon, želudac mi je bio u grlu. Odjednom sam bila ubeđena da je to loša vest ali nije bila!
Nikada neću zaboraviti gde sam sedela kada sam čula vest da je moj test na trudnoću pozitivan. Toliko sam jako plakala. Ostatak dana na poslu sam provela nasmejana. 31. decembra 2019. moj suprug i ja smo otišli na prvi ultrazvuk trudnoće. Asistent lekara Diana je bila tiha dok je gledala u ekran. Pitala nas je: „Vidite li to? I to? Embrion se podelio! Trenutno ste trudni sa blizancima!” Mogla sam da padnem sa tog stola od šoka."
Visok rizik, visoka nagrada
"Blizanac B je imao sporiji rad srca i rečeno nam je da je moguće da taj blizanac možda neće uspeti. Ali na našem sledećem pregledu, otkucaji srca naših blizanaca bili su lepi i snažni. Veoma sam svesna da smo tako srećni što smo imali toliko uspeha u roku od godinu dana lečenja plodnosti, jer mnogim ljudima to može da potraje mnogo duže.
Imala sam malo težu trudnoću sa visokim rizikom. Razvila sam preeklampsiju i bila sam u bolničkom krevetu pre nego što sam rodila svoje devojčice bliznakinje pre vremena u 27. nedelji i 2 dana. Imali smo veoma dug i težak boravak na neonatalogiji, ali drago mi je što mogu da kažem da nam je svima dobro i da imamo najlepše uspomene. Život blizanaca je definitivno naporan i sjajan - sve u isto vreme! Ali drugačije ne bismo želeli."
BONUS VIDEO