Studija objavljena 10. marta 2014. u naučnom magazinu „BMJ Open“ izvedena je na osnovu rezultata analize medicinske istorije 1.200 Šveđanki koje su rođene 1973. godine i kasnije, a koje su se podvrgle tretmanu lečenja neplodnosti u periodu između 2005. i 2010.
Zaključak tima naučnika Univerziteta u Linkopingu, koji je i sproveo istraživanje, bio je neočekivan: žene koje su na rođenju bile pothranjene su imale čak dva i po puta veću verovatnoću da će imati probleme sa začećem. Podatak o težini pacijentkinja na njihovom rođenju bilo je relvantan čak i u slučajevima kada je žena u trenucima dok je pokušavala da zatrudni bila gojazna, što je još jedan poznat rizik za polodnost.
Međutim, uprkos tome što je veza između težine na rođenju i plodnosti u kasnijem životnom dobu utvrđena, naučnici nisu uspeli da pronađu zašto ova uzročno-posledična veza postoji, zbog čega je neophodno sprovesti dalja istraživanja.
DOKTOR JE BEZ BLAMA TRAŽIO 900 €: Iskustvo mame Danijele iz Novog Sada kojoj je beba jedva preživela jer nije imala pare
SAMO JEDNA DEVOJČICA U SRBIJI SE OVAKO ZOVE: Svaki dan ga čujete, a ne bi vam palo na pamet da je žensko ime
MAME U SRBIJI ODABRALE: Ovo je lista od 10 najlepših imena za dečake, a ne zna se koje ima moćnije značenje
TRI RUSKA MUŠKA IMENA KOJA SRBI OBOŽAVAJU: Vrlo su popularna među mladim roditeljima, zvučna su i imaju moćna značenja
TRI ŽENSKA RUSKA IMENA KOJA SRBI OBOŽAVAJU: Nose ih brojne generacije, ali poslednje 3 godine su mega popularna