Tokom trudnoće geni sa očeve strane primoravaju majku da proizvodi šećer i masnoću fetusu, dok sa njene strane dolazi informacija da beba ne bude ne bude prevelika pre rođenja. Ovo genetsko „natezanje konopca“ se bazira na činjenici da je faktor rasta 2 sličan insulinu, ili IGF-2, proteinu koji smanjuje nivo hranljivih materija koje telo apsorbuje iz hrane. Očev DNK podstiče fetus da ga proizvodi, sprečavajući mamu da koristi hranljive materije, koje ostavlja za bebu.

Stručnjaci sa Univerziteta Kembridž došli su do ovih zaključaka na osnovu istraživanja sprovedenih na miševima. Isključili su muški gen IGF-2 i otkrili da majčino telo nije dalo fetusu dovoljno šećera. Doktor Migel Konstansija je u vezi sa ovim rekao: „Geni koje kontroliše otac su 'pohlepni' i 'sebični' i manipulisaće majčinim resursima kako bi  fetusi porasli". Koautorka istraživanja profesorka Amanda Sferuci Peri dodala je da je poznato da su geni od majke ti koji ograničavaju rast fetusa i njen način da se izbori za sopstveni opstanak. „Cilj za koji se njeno telo bori je da beba ne uzima sve hranljive materije i da ne poraste previše, da ne bude prevelika do porođaja".

BONUS VIDEO: 

"OD PRIRODNOG POROĐAJA SMO NAPRAVILI BAUK!" Ginekolg: Carski rez je nužno zlo koje treba raditi samo u OVOM SLUČAJU kurir televizija

Izvor: Yumama