Sve su bliže praznici i već polako se pripremamo za novogodišnje kićenje domova, kupovinu jelki, ukrasa. Nikako nije svejedno za kakvu veštačku novogodišnju jelku se odlučujete, pogotovu ako imate malu decu.

Najdugotrajnija veštačka jelka

Veštačko božićno drvce  drvo od svile, koje je napravljeno od poliesterske tkanine i ne sadrži nikakve pene poput uretana je najtrajnije. Ova stabla imaju dug životni vek i mogu se koristiti za više praznika bez ikakve štete po životnu sredinu. Iako neki mogu da sadrže plastiku, PVC ili druge teške metale, njihov ekološki sastav čini ih najmanje toksičnim od dostupnih opcija veštačkog drveta. Iako početna cena drveta svile može biti veća od ostalih veštačkih stabala, dug životni vek i nisko održavanje ili nikakvo održavanje čine ih najekonomičnijim izborom na duge staze. Pored toga, ako se o njima pravilno brine, ovo drveće može trajati ceo život, kako prenosi Remodelormove portal.

Da li su snežne veštačke jelke bezbedne za decu

Veštačke božićne jelke obložena veštačkim snegom su generalno bezbedne i za decu i za odrasle. Napravljen korišćenjem specijalnog praha za premazivanje, sneg se obično sastoji od belih, smeđih ili ljubičastih vlakana, koja drvetu daju meku teksturu nalik snegu.

Međutim, važno je napomenuti da nijedno božićno drvce, pravo ili veštačko, nije potpuno bez rizika. Mnoge opasnosti se mogu izbeći uz neke osnovne mere bezbednosti. Bezbednosna briga broj jedan kod stabala obloženih snegom je mogućnost požara.

Bele snežne jelke su obično napravljene od plastike i mogu biti veoma zapaljive ako ga dodirne otvoreni plamen ili ako se postavi preblizu izvora vatre. Iz tog razloga, dobra je ideja držati ih dalje od izvora otvorenog plamena kao što su sveće, kamini i grejači prostora.

Pored toga, važno je redovno proveravati premaz snega na vašem drvetu i odmah ukloniti sve komade koji su se odvojili od drveta. Komadisnega mogu predstavljati opasnost od gušenja za malu decu, tako da je važno nadgledati decu oko stabala obloženih snegom.

Takođe je važno da roditelji upamte da sneg koje se koristi u veštačkim jelkama može da iritira kožu, oči i zdravlje disajnih puteva. Da biste smanjili rizik od iritacije, uverite se da su sobe u kojima se nalaze jelke dobro provetrene i da redovno brišete prašinu.

Sve u svemu, uz odgovarajuće mere predostrožnosti, bela božićna drvca mogu biti bezbedna za decu sve dok su odrasli svesni potencijalnih opasnosti.

Od čega se pravi sneg u spreju

Snežni premaz je oblik veštačkog snega napravljenog kombinacijom materijala. Obično se pravi od kombinacije lakših komponenti kao što su kukuruzni skrob, soda bikarbona i celulozna vlakna.

Tačna kombinacija materijala će varirati u zavisnosti od brenda i vrste snega koji se koristi. Materijali se mešaju u mešavinu, do ujednačene konzistencije, a zatim prskaju na željene površine.

Kombinovani materijal stvara lagan, mekan efekat nalik snegu koji imitira izgled i osećaj prirodnog snega. Sneg se takođe može prskati na drveće, žbunje, ograde i druge objekte kako bi se stvorio realističniji izgled zimskog snega.

Idealan je za dekoraciju u zatvorenom ili napolju. Sneg je otporan na vremenske prilike, tako da se tokom vremena neće topiti ili erodirati.

Da li je sneg na jelkama bezbedan

Generalno se smatra bezbednim za upotrebu. Posebno je dizajniran za uradisam projekte, tako da nije napravljen sa potencijalno štetnim hemikalijama kao što su boje ili bilo koji aditivi za hranu.

Neke nečiste ili manje kvalitetne snežne jelke su možda imaju dodatne sastojke koji bi mogli izazvati iritaciju ili alergijske reakcije, tako da je važno da uradite neka istraživanja pre kupovine kako biste bili sigurni da je proizvod bezbedan.

Pored toga, preporučljivo je izvršiti test kože pre upotrebe proizvoda kako biste bili sigurni da nema reakcija. Prašak od snega uvek treba koristiti u dobro provetrenom prostoru, dalje od dece i kućnih ljubimaca i ne treba ga gutati.

Da li su veštačka stabla bezbedna za bebe

Kada je reč o tome da li je veštačko drveće bezbedno za bebe, odgovor je uglavnom potvrdan. Veštačka stabla se obično prave od netoksičnih materijala koji su u skladu sa bezbednosnim standardima koje je postavila Komisija za bezbednost potrošačkih proizvoda.

Grane, iglice i lišće drveta su uglavnom napravljeni od plastike otporne na vatru, a deblo je obično umotano u karton ili papir.

Iako su veštačka stabla generalno bezbedna za bebe, dobra je ideja da pregledate drvo da li ima oštrih ivica ili labavih delova. Takođe bi trebalo da proverite da li postoje otvorene žice i da držite sve električne kablove dalje od beba i mališana, koji bi mogli biti u iskušenju da ih stave u usta.

Važno je da drvo postavite dalje od potencijalno opasnih predmeta, kao što su sveće ili vruće sijalice, kako biste izbegli sve moguće opasnosti od požara.

Pored toga, ako je veštačko drvo sklopivo ili sadrži male delove, može biti opasnost od gušenja. A ako je drvo posebno veliko, uverite se da ste ga bezbedno pričvrstili na mesto pre nego što ga postavite na njegovo stalno mesto.

Sve u svemu, veštačka jelka se obično smatra bezbednom za bebe, sve dok ih roditelji pregledaju pre upotrebe, drže dalje od opasnih predmeta i bezbedno ih pričvrste.

Čime su jelke prekrivaju

Sneg božićnog drvca je vrsta dekorativne tehnike koja se koristi da se drvetu da izgled prekriven snegom. Ova tehnika obično uključuje prskanje lepka na drvo, a zatim lepljenje malih belih komada materijala, kao što su sintetička vlakna, kako bi se stvorio snežni efekat.

U prošlosti, sneg se postizao bukvalnim potapanjem celog drveta u kadu sa materijalom za sneg, kao što su kukuruzne ljuske ili pamuk. Danas, sneg generalno uključuje upotrebu raspršivača za ravnomerno premazivanje drveta slojem lepka, nakon čega sledi prskanje drveta belim materijalom.

Važno je napomenuti da su stabla koja se sakupljaju dizajnirana samo za upotrebu u zatvorenom prostoru, jer materijal za sneg može biti opasan od požara ako je izložen otvorenom plamenu.

Koliko dugo traju snežne jelke

Snežne božićne jelke mogu trajati mnogo godina ako se pravilno održavaju. Veštačka stabla su dizajnirana da traju nekoliko godina, a uz odgovarajuću negu i održavanje, u njima se može uživati ceo život.

Međutim, stabla koja su snežna, zahtevaju posebnu pažnju, jer se njihov specijalni premaz može lako oštetiti. Kada se brinete za stablo koje je snežno, važno je da koristite vlažnu krpu kako biste izbegli grebanje premaza i oštećenja.

Štaviše, drveće sa kojeg se skuplja veštački sneg treba redovno brisati od prašine, kako bi se zaštitilo od statičkog elektriciteta koji može privući prašinu. Pored toga, ukrasi ne bi trebalo da budu postavljeni preblizu jedan drugog, da bi se izbeglo trljanje o nagomilani materijal ili habanje.

Uz odgovarajuću negu, stablo može trajati mnogo godina, ali se preporučuje da se drvo pregleda svakih nekoliko godina kako biste bili sigurni da nije oštećeno ili da mu je potrebna popravka.

Da li je veštački sneg bezbedan za bebe

Uopšteno govoreći, sneg nije bezbedan za bebe. Čestice iz njega mogu biti opasne po respiratorno zdravlje male dece, jer udišu male čestice i vlakna u vazduhu. Pored toga, materijal koji se skuplja, posebno najlonska vlakna, nadražuje disajne puteve i može biti štetan kada se udiše. Štaviše, ako beba ili malo dete stave veštački sneg u usta, to može biti opasnost od gušenja zbog male veličine pahuljica. Uopšteno govoreći, najbolje je izbegavati korišćenje materijala za veštački sneg u blizini male dece.

Zabranjeno preuzimanje dela ili čitavog teksta i/ili foto/videa, bez navođenja i linkovanja izvora i autora, a u skladu sa odredbama WMG uslova korišćenja i propisima Zakona o javnom informisanju i medijima.

(Yumama/J.D.)

BONUS VIDEO,

JAKO JE VAŽNO KAKVU JELKU UNESETE U KUĆU! Obratite pažnju – samo OVA je SAVRŠENA za svaki dom (KURIR TELEVIZIJA) Kurir televizija