Koeficijent inteligencije (IQ) je kod dece koja redovno konzumiraju ribu je u proseku viši za gotovo pet bodova, rezultati su studije Univerziteta u Pensilvaniji, koju je objavio u časopis Scientific Reports.
Istraživači veruju kako bi uočena veza mogla biti povezana s unosom omega-3 masnih kiselina koje se koncentrišu u mozgu, te imaju važnu ulogu u održavanju neurološke funkcije.
Uz to, deca koja često jedu ribu imaju kvalitetniji san, pokazalo je istraživanje koje je sprovedeno 2017. godine, a u kome je učestvovalo oko 500 dece uzrasta od devet do jedanaest godina.
Američki naučnici sa Pen Stejst Univerziteta su nedavno potvrdili da je unos omega-3 masnih kiselina povezan s boljom funkcijom mozga.
Podaci prikupljeni od 250 pacijenata s bolestima srca i krvnih sudova koji su praćeni 30 meseci, otkrili su pozitivan uticaj omega-3 masnih kiselina, pomoću niza testiranja kognitivnih sposobnosti.
Osim ribe, dobri izvori omega-3 masnih kiselina su orašasti plodovi, ulja proizvedena od povrća i lisnato povrće (blitva, komorač, praziluk, zelena salata, spanać...).
Zapratite nas i na Instagramu!
Koliko dugo posle carskog reza ne smete da zatrudnite? Ako prođe manje od ovoga veće su šanse za komplikacije
20 najlepših kratkih imena za devojčice: Roditelji ih obožavaju, imaju samo 3 ili 4 slova
Kako da se pripremite za porođaj? 7 važnih stvari koje treba da uradite na kraju trudnoće
Emilija čeka 7. sina, a dr Milošević otkriva: Jesu li neke žene predodređene da rađaju samo dečake?
Koje ukuse najviše vole bebe u stomaku? Evo i zašto trudnice treba da jedu čokoladu