Nemački naučnici sa Više medicinske škole u ​​Berlinu otkrili su da deca koja su sklona da duboko razmišljaju i analiziraju sve češće dožive depresiju u odraslom dobu. Rezultati studije objavljeni su u časopisu Clinical Psichology & Psichotherapy.

Studija je uključivala 72 odrasle osobe sa depresijom koja je dijagnostikovana od strane specijaliste. Naučnici su prikupili informacije o traumama u detinjstvu ispitanika i procenili njihovo emocionalno stanje.

Rezultati su pokazali da su učesnici koji su doživeli tešku emocionalnu nevolju i zlostavljanje u detinjstvu skloniji anksioznom razmišljanju.

Autori studije su primetili da postoje dva oblika emocionalnog maltretiranja - emocionalno zlostavljanje (otvoreno neprijateljske ili ponižavajuće reči) i zanemarivanje (ignorisanje ili omalovažavanje potreba deteta).

Pokazalo se da deca koja su doživela emocionalno zlostavljanje u bilo kom obliku imaju tendenciju da se zadržavaju na uznemirujućim mislima, problemima ili negativnim emocijama. Stalno analiziranje svog ponašanja i ponašanja roditelja stvara preterani mentalni stres, koji vremenom može povećati rizik od razvoja depresije.

BONUS VIDEO:

Kupanje bebe TikTok/thedixonfamily111

(Yumama/T.A.S.)