Veoma česta roditeljska zabluda je da svako dete koje uči da pliva, mora da se naguta i malo vode. Ovakav stav je sličan onom kada dete bacite u vodu i očekujete da zbog instinkta za samoodržanjem samostalno nauči da pliva. Međutim, u praksi to nije ispravan, niti preporučljiv sistem učenja. Umesto željenog rezultata, doprinećete dodatnom detetovom otporu prema vodi. Sa prvim znacima ovog otpora i straha, u velikoj meri je otežan i sam proces učenja.
Učenje plivanja (baš kao i učenje deteta da vozi bicikl) jeste jedna od roditeljskih privilegija. Iako vam u trenutku dešavanja ove aktivnosti mogu delovati stresno, ili kao vaša velika obaveza, svaki put kada dete savlada nešto od onog što se uči "samo jednom u životu", ono je učinilo krupan korak napred u svom razvoju.
Upravo zbog toga, važno je da dete upamti ovo iskustvo kao nešto lepo, značajno i posebno. Kada tako posmatrate učenje plivanja, shvatićete da "gutanje vode" može biti samo kontraproduktivno.
Kako biste sprečili da se vaše dete uplaši od vode, a nauči da pliva, pokušajte sledeće...
DOKTOR JE BEZ BLAMA TRAŽIO 900 €: Iskustvo mame Danijele iz Novog Sada kojoj je beba jedva preživela jer nije imala pare
SAMO JEDNA DEVOJČICA U SRBIJI SE OVAKO ZOVE: Svaki dan ga čujete, a ne bi vam palo na pamet da je žensko ime
MAME U SRBIJI ODABRALE: Ovo je lista od 10 najlepših imena za dečake, a ne zna se koje ima moćnije značenje
TRI RUSKA MUŠKA IMENA KOJA SRBI OBOŽAVAJU: Vrlo su popularna među mladim roditeljima, zvučna su i imaju moćna značenja
TRI ŽENSKA RUSKA IMENA KOJA SRBI OBOŽAVAJU: Nose ih brojne generacije, ali poslednje 3 godine su mega popularna