Nedavno sprovedeno naučno istraživanje utvrdilo je direktnu vezu između telesnog zlostavljanja u detinjstvu i disleksije! Pogledajte zapanjujuće statističke podatke.
Prema rezultatima naučnog istraživanja u kojem je učestvovalo oko 13 hiljada osoba, čak 35 procenata odraslih s disleksijom je izjavilo da je u detinjstvu i tinejdžerskom uzrastu bilo telesno zlostavljano. Nasuprot tome, zlostavljanju u dečjem i tinejdžerskom uzrastu bilo je izloženo svega sedam odsto ispitanika koji nemaju disleksiju.
VIŠE: Veći razmak između slova pomaže deci koja pate od disleksije
Pošto su što su uzeli u obzir i druge uzročnike povezane s rizikom za zlostavljanje, istraživači Univerziteta u Torontu i Univerziteta Južne Karoline su izračunali da je disleksija bila povezana, u proseku, s šest puta većim šansama za izloženost zlostavljanju!
VIŠE: Trikovi za vaspitanje bez kažnjavanja
Ipak, iz rezultata do kojih su stručnjaci došli ovom studijom nije moguće utvrditi da li je upravo disleksija povod za zlostavljanje dece i tinejdžera ili zlostavljanje doprinosi razvitku poteškoća pri učenju, čitanju i pisanju.
VIŠE: Koje su posledice fizičkog kažnjavanja dece
*Najnovije vesti, rezultate medicinskih istraživanja i savete stručnjaka na temu roditeljstva, zdravlja i lepote možete pratiti na našoj Fejsbuk stranici - YuMama.