Saznajte čime i na koji način možete da operete igračke, a da to bude bezbedno za bebu.
Kada je vaša beba u fazi „stavljanja svega u usta“, želećete da što češće očistite njene igračke, kao i predmete koji dospeju u njene ručice. Dovoljno je samo da pomislite kako leže na zemlji veliki deo vremena (beba zadovoljno "otkriva" kako padaju). Da li biste vi želeli da stavite nešto u usta što je ležalo na podu čitavih nedelju dana?
Igračke su, takođe, često pokrivene pljuvačkom (posebno ako bebi rastu zubići), čak i hranom (ako je dete upravo jelo). Ukoliko su vam u poseti bili roditelji sa decom, ona su sigurno dirala bebine igračke, što znači da morate što pre da ih očistite.
1. Rešite se nepotrebnih stvari
Pre nego što prionete na posao, napravite red u ormarima, fiokama i na policama - to je važan deo prolećnog čišćenja, posebno ako imate dete koje pati od alergija. Odvojite stvari koje vam nisu potrebne: sortirajte ono što možete da poklonite, i ono što je za bacanje (na primer, dečje igračke koje su pohabane, jer se one teško održavaju). Kada se oslobodite viška sitnica, drangulija i ukrasa - biće manje prašine u celoj kući. Predmete koje povremeno koristite, odložite na mesto gde neće da skupljaju prašinu. Prostor oslobođen „nereda“ se lakše čisti, ali i lakše održava čistim!
Isto važi i za igračke. Pre nego što počnete da ih čistite, bacite one sa kojima se dete više ne igra, koje su izgubile svoju funkciju, ili su se pokvarile.