Studija je obuhvatila 40 dece, uzrasta od osam do 10 godina, i fokusirala se samo na kratkoročne posledice fizičkih vežbi. Naučnici sa državnog univerziteta u Mičigenu upozoravaju da to nije lek za deficit pažnje i hiperaktivnost (ADHD), ali da dodatna ispitivanja pozitivnog uticaja fiziče aktivnosti tek slede.
Ispitivanje je obuhvatilo 20 dece sa ADHD problemom i 20 dece koja ne pate od deficita pažnje. Ove dve grupe su radile testove koji su obuhvatali spelovanje, čitanje i matematičke zadatke. Svaki ispitanik je test radio nakon vežbi, ali i nakon čitanja u tihom okruženju. Rezultati su pokazali da su obe grupe dece, sa ili bez ADHD poremećaja, test bolje uradili nakon fizičke aktivnosti, nego posle čitanja.
Ova studija je značajna jer, pored toga što fizička aktivnost može biti dodatna terapija, sve više roditelja i stručnjaka razmišlja o alternativnim načinima lečenja dece sa ADHD poremećajem.
DOKTOR JE BEZ BLAMA TRAŽIO 900 €: Iskustvo mame Danijele iz Novog Sada kojoj je beba jedva preživela jer nije imala pare
SAMO JEDNA DEVOJČICA U SRBIJI SE OVAKO ZOVE: Svaki dan ga čujete, a ne bi vam palo na pamet da je žensko ime
MAME U SRBIJI ODABRALE: Ovo je lista od 10 najlepših imena za dečake, a ne zna se koje ima moćnije značenje
TRI RUSKA MUŠKA IMENA KOJA SRBI OBOŽAVAJU: Vrlo su popularna među mladim roditeljima, zvučna su i imaju moćna značenja
TRI ŽENSKA RUSKA IMENA KOJA SRBI OBOŽAVAJU: Nose ih brojne generacije, ali poslednje 3 godine su mega popularna