Dobro je postepeno kvašenje i prilagođavanje na vodu, najbolje u bazenčiću pokraj mora ili u toplom plićaku.
Bebin prvi ulazak u vodu
Prvi put na moru, dete će se možda uplašiti od buke i talasa, pa će odbijati da uđe u vodu. Nemojte da radite ništa na silu, već pokušajte da nagovorite mališana daprvo pokvasi nožice ili sedne u plićak. Jedan od roditelja treba primerom da pokaže kako je more lepo, a plivanje pravo uživanje. Posle nekog vremena, i dete će se ohrabriti, ali i tada ulazak u vodu treba da bude postepen.
Kada se dete malo navikne na vodu i njenu temperaturu, polako mu kvasite i ostale delove tela. Najbolje je da ga držite u naručju. Kod vas će se osećati sigurno i lakše će se opustiti, a kada vidite da se adaptiralo na vodu i da mu ona prija, stavite ga u kolut. Za bebe i vrlo malu decu postoje kolutovi sa prorezima za nožice. Ne samo što su u njima najbezbedniji, već imaju osećaj kao da sede u fotelji.
Zaštita od sunca
Važno je znati da dete treba ponovo namazati ako je bilo u vodi ili bazenčiću, iako nije prošlo dva sata. Uvek nosite suncobran na plažu.
Sačuvajte nezaboravne trenutke
Kamera i foto aparat su sastavni deo opreme za more. Uostalom, trebalo bi da sačuvate nezaboravne trenutke sa prvog letovanja sa vašom bebom, a to je najlepše uz filmove ili fotografije.
Anđelka Kotević, viša medicinska sestra, šef službe "Halobeba" u Gradskom zavodu za javno zdravlje
Još uvek nema komentara - sjajna prilika da pokreneš diskusiju.