U Beogradskoj filharmoniji počeli su koncerti namenjeni školarcima, za koje će orkestar svirati od 22 do 30. marta, radnim danima od 10 i 12h (Sala BGF). Program pod nazivom "Zdravo, mi smo orkestar" vode dve filharmoničarke: violistkinja Tamara Marinković-Tomić i violinistkinja Slavica Perić. Muzičari neće samo svirati na instrumentima, već će ih i predstaviti deci. Kroz muziku, razgovor i zabavu deca će ući u svet filharmonijskog orkestra, koji ovom prilikom predvodi Olivera Sekulić Barac.
Oni koji najpažljivije budu pratili program, dobiće šansu i da diriguju Beogradskom filharmonijom, stoji u saopštenju iz ove institucije.
Foto: Marko Đoković/Beogradska filharmonija
Za dečje koncerte Beogradske filharmonije vlada ogromno interesovanje, a pored dece iz beogradskih opština, očekuju se mlađi školarci iz Aranđelovca, Omoljice, Kovina, Stare Pazove, i Pančeva.
Godišnje preko 7.000 dece poseti Filharmoniju koji su do sada slušali brojne programe među kojima "Hari Poter i kamen mudrosti", "Krcko Oraščić", "Peća i Vuk", "Karneval životinja", "Putovanja Miša Mije", itd.
Rijana trudna treći put za 3 godine: Šta se dešava sa telom kad imate više trudnoća zaredom?
Mapa najpopularnijih imena u svetu: Evo koja dva su omiljeni izbor za dečake i devojčice u Srbiji
Čudesna beba koja je rođena dvaput: Mami izvađena materica u 20. nedelji trudnoće
Dijabetes u trudnoći opasniji nego što se mislilo? Povećava rizik od 3 razvojna problema kod dece
Imena koja privlače novac: Dečaci i devojčice koji se ovako zovu predodređeni su za bogatstvo