Razvoj deteta je složen proces koji zavisi od brojnih unutrašnjih i spoljašnjih faktora, podložan je raznim promenama i ne odvija se uvek skladno. Roditelji imaju veliku ulogu u ovom procesu, kao i odgovornost da detetu osim nege, pruže adekvatnu stimulaciju njegovih potencijala. Stoga je rana dijagnostika teškoća u razvoju deteta, od prvih dana života do 7. godine, od izuzetnog značaja jer omogućava blagovremeno intervenisanje.
U želji da novim naraštajima omogući zdrav i normalan rast i razvoj, Opšta bolnica MediGroup (www.medigroup.rs) je formirala Centar za prevenciju razvojnih teškoća kod dece a u saradnji sa Centrom za specijalnu edukaciju i rehabilitaciju (C.S.P.E.R). Novootvorenim Centrom započet je rad na pružanju stručne pomoći roditeljima i deci sa poteškoćama u razvoju motorike, govora, saznavanja i emocija.
Tim čine stručnjaci različitog profila (od pedijatra, fizijatra, neurologa, preko logopeda, oftalmologa pa do neurologa i dečjeg psihijatra) koji kroz multidisciplinarni pristup procenjuju funkcionalni nivo deteta i, po potrebi, sprovode odgovarajuće tretmane. U radu se koristi nekoliko različitih metoda, uz punu saradnju roditelja kao veoma važan, sastavni deo tretmana.
Koliko dugo posle carskog reza ne smete da zatrudnite? Ako prođe manje od ovoga veće su šanse za komplikacije
20 najlepših kratkih imena za devojčice: Roditelji ih obožavaju, imaju samo 3 ili 4 slova
Kako da se pripremite za porođaj? 7 važnih stvari koje treba da uradite na kraju trudnoće
Emilija čeka 7. sina, a dr Milošević otkriva: Jesu li neke žene predodređene da rađaju samo dečake?
Koje ukuse najviše vole bebe u stomaku? Evo i zašto trudnice treba da jedu čokoladu