Studija objavljena u medicinskom časopisu The Lacet, pokazala je da se alergija na kikiriki kod mališana može lečiti upravo kikirikijem. Na kraju sprovedenog istraživanja, tokom kog su deci alergičnoj na kikiriki postepeno u obroke ubacivali proteine kikirikija, došlo se do rezultata da je čak 84 odsto mališana moglo da pojede nekoliko zrna kikirikija, a da ne dođe do alergijske reakcije.
Ovi rezultati su veoma značajni, imajući u vidu da na taj način mališani alergični na kikiriki mogu izbeći napad ukoliko ga slučajno pojedu. Naravno, lekari upozoravaju roditelje da ovakvu terapiju ne sprovode na svoju ruku i da je treba isključivo vršiti pod stručnim medicinskim nadzorom.
Naučnici planiraju dodatna istraživanja kako bi potvrdili rezultate i proširili saznanja u vezi sa lečenjem alergije na kikiriki
Trudnica je osetila čudan simptom i obratila se ChatGPT-u: Jedno pitanje je spaslo život njoj i bebi
Koje nedelje trudnoće su "najkritičnije": U ovim periodima je najveći rizik od komplikacija
U 51. sam rodila treće dete i ne kajem se: Evo zašto mi je to bila najlakša trudnoća
Žena rođena bez materice postala majka: Sestra joj donirala organ i pomogla u ostvarenju životnog sna
Svaka 2 minuta u svetu umre jedna trudnica ili porodilja: Prof. dr Ljubić otkrio koji su glavni uzroci